Viimastel nädalatel olen korduvalt saanud küsimusi, kas ka sel aastal saab indeksfondide ja ETFide kohta teadmisi omandada. Kuigi esialgu seda koolitust enne sügishooaega pakkuda polnud plaanis, siis samas kui küsitakse, tuleb teha.
Seega annangi siinkohal teada, et järgmine indeksfondide/ETFide praktiline töötuba toimub Tallinnas esmaspäeval, 9. märtsil kell 18:30-21:30.
Ürituse info Facebooki lehel on leiatav sellelt lingilt.
Kui sa veel ei tea, mis täpselt peitub selle kolmetähelise lühendi ETF taga, siis nüüd on tõesti viimane aeg end selle kõigega kurssi viia. Eriti arvestades II pensionisammast puudutavaid suuri võimalikke muudatusi. Juhul kui meil kõigil on õige pea võimalus ise oma pensioniraha haldama hakata, siis vaieldamatult on indeksfondid/ETFid selleks kõige mugavam ning sobilikum väärtpaberi liik.
9. märtsi ETFide töötuba keskendub börsil kaubeldavate fondidega seotud mõistete ja spetsiifika selgitamisele ning sisustamisele. Teoreetilisele koolitusosale järgnevad kaks harjutusülesannet, mis võimaldavad õpitu koheselt praktikasse rakendada. Koolitusel osalenud saavad kaasa ka mitmed vajalikud abivahendid ETFide analüüsiks ja oskuse neid tööriistu edaspidi iseseisvalt kasutada.
Koolituse läbinu:
- orienteerub inglise- ja eestikeelses ETFidega seotud terminoloogias,
- omab ülevaadet ETFide toimimisprintsiipidest,
- oskab lugeda ETFi faktilehte ja saada sealt kätte investeerimisotsuseks vajaliku info,
- saab kaasa ETFide analüüsimiseks vajalikud abivahendid ja oskuse neid iseseisvalt kasutada,
- omab ülevaadet ETFidesse investeerimisega kaasnevatest peamistest riskidest,
- teab, kust ja kuidas leida ETFe puudutavat infot,
- oskab valida enda soovidele ja vajadustele vastava börsil kaubeldava fondi.
Palun võta kaasa oma sülearvuti! Just nõnda saad töötoas aktiivselt osaleda ja koolitusest kõige rohkem kasu. Arvutit on tarvis praktiliste harjutusülesannete lahendamiseks. NB! Lae eelnevalt täis ka oma sülearvuti aku!
Koolituse eesmärk on tutvustada indeksfondide ja ETFide toimimisprintsiipe, anda ülevaade, mida omale fondi valides silmas pidada ja kuidas teha tehinguid. Samuti õppida praktikas ise lugema ETFide infolehti ja eri ETFe omavahel võrdlema.
Möödunud töötubade tagasiside osalejatelt on olnud selline:
Väga hea ja kasulik koolitus. Koolituse lõpus oli tunne, et võiks veel vähemalt 6 tundi samal teemal edasi infot kuulata. Materjalid olid põhjalikud ja hästi tehtud. Nädalavahetusel võtan kodus veelkord natuke aega, et nendega tutvuda. Aitäh!
Mulle koolitus väga meeldis, oli täpselt see, mis välja reklaamitud ja mille pärast kohale läksin. Sain väga palju kasulikku praktilist infot ja olen ääretult tänulik jagatud exceli tabeli üle. Tänu uutele omandatud teadmistele jääb palju rohkem raha portfelli alles, kui see 39 euri, mis koolituse eest maksin.
Mulle väga meeldis koolituse vorm ning see oli nagu kirjelduses varem lubatu ka – teooria ja hiljem praktikiline osa. Lisaks sellele, jäin rahule sisulise poolega, mul õnnestus saada palju informatsiooni, mida varem ei teadnud või ei saanud päris täpselt aru.
PROGRAMM:
Tegu on praktilise töötoa vormis läbi viidava koolitusega, kus teoreetilisele osale järgnevad individuaalsed harjutusülesanded ja seejärel arutelu ning vastuste kontroll.
1. ETFinduse põhimõisted ja nende sisustamine (1,25h)
- Mis on investeerimisfond?
- Mis on indeks?
- Erinevad indeksite koostamise võimalused
- Investeerimisfondide kujunemislugu
- Börsil kaubeldav fond ehk ETF
- ETFi ost ja müük
- Mida peab teadma ETFidega tehinguid tehes?
- Alusindeks
- Peamised indeksipakkujad
- Baasvaluuta ja kauplemisvaluuta
Kasutatavad meetodid: terminoloogia tutvustamine loengu vormis koos terminite sisustamisega läbi praktiliste näidete.
2. ETFide analüüs ja praktiline harjutusülesanne #1 (45 min)
- ETFi kulukuse määr
- ETFi alusindeksi järgimise võime
- Praktiline harjutusülesanne – kuidas lugeda ETFi faktilehte?
Kasutatavad meetodid: terminoloogia tutvustamine loengu vormis koos terminite sisustamisega läbi praktiliste näidete; ette antud tabeli täitmist nõudev individuaalne harjutusülesanne, millele järgneb vastuste kontroll ning arutelu.
3. Praktiline harjutusülesanne #2 ja ETFide leidmise ning analüüsimise tööriistad (45 min)
- Peamised ETFide pakkujad
- Kuidas dešifreerida ETFide nimesid?
- ETFide analüüs ja checklist’i tabel
- Praktiline harjutusülesanne – sarnaste ETFide võrdlemine
- Praktilised abivahendid ETFide leidmiseks ja võrdlemiseks
- ETFidesse investeerimisega kaasnevad riskid
- 3 soovitust alustavale ETFi investorile
- Kuidas koostada ETFidest investeerimisportfelli?
Kasutatavad meetodid: ette antud tabeli täitmist nõudev individuaalne harjutusülesanne, millele järgneb vastuste kontroll ning arutelu; ülevaade riskidest ja soovitused alustavale investorile loengu vormis.
SIHTGRUPP: Kõik börsil kaubeldavatesse fondidesse ehk ETFidesse raha paigutada soovivad investorid või ka ETFe kasutavad kauplejad.
TOIMUMISAEG: Koolitus toimub esmaspäeval 9. märtsil kell 18:30-21:30.
Koolituse kestus on 3 tundi, mille kestel teeme ka kaks 5-10 minutilist pausi.
ASUKOHT: Koolitus toimub Hestia Hotel Europa konverentsikeskuse konverentsisaalis „Ida-Euroopa“, aadress Paadi 5, Tallinn.
HIND: Kuni 2. märts 49 EUR, alates 3. märtsist 69 EUR.
Pärast ostukorvi tellimuse kinnitamist, kontaktinfo sisestamist ja pangalingi vahendusel makse tasumist jõuab koolituse pilet automaatselt Sinu e-mailile. Juhul kui seda ligikaudu 5 minuti jooksul juhtunud ei ole, siis kiika igaks juhuks ka rämpsposti ja pakkumiste kataloogidesse. Küsimuste korral võta ühendust blogi kontaktivormi kaudu.
SISSEPÄÄS: Sissepääs Hestia Hotel Europa konverentsikeskusesse on hotelli peauksest. Konverentsiruumid asuvad trepist üles minnes II korrusel. Õige tee leidmisel on abiks “ETFide töötuba” kirjaga sildid ja viidad.
PARKIMINE: Parkida saab näiteks hotelli kõrval asuvas Europark parklas, kus parkimise hinnaks on 3,50 EUR/24h.
KOOLITAJA: Koolitust viib läbi Märten Kress. Märten on erainvestor, investeerimiskoolitaja ja populaarse investeerimisblogi dividendinvestor.ee eestvedaja.
Aastatel 2006-2016 juhtis Märten Danske pensionifondide investeeringuid. Enne seda tegeles Rahandusministeeriumis finantsriskide hindamise ja juhtimise mudelite juurutamisega riigi reservidele. Ta on töötanud ka Eesti Pangas külalisuurijana ja Swedbank’i grupis analüütikuna. Märten omab majandusteaduste magistrikraadi Taanist Aarhus’i ülikoolist spetsialiseerumisega finantsturgude modelleerimisele.
ETFe on Märten investeerimistegevuses tänaseks kasutanud enam kui 10 aastat, seda nii pensionifondi juhi rollis kui ka oma isiklikku raha hallates.
Speak Your Mind