Selles “Börsijutud: investor vs kaupleja” episoodis võtame alustuseks jutuks USA investeerimispanga Goldman Sachs hiljutise raporti, kus prognoositi järgmise 10 aasta keskmiseks aastaseks tootluseks USA börsile +3%.
Lisaks vastame kuulaja küsimusele India aktsiaturu osas ja arutleme arenevate riikide aktsiatesse investeerimise teemal.
Jutuks tuli ka nn industrial renaissance ja tootmise kodumaale tagasi toomine (reshoring). Jagasin veidi ka oma üht hiljutist optsioonikauplemise äpardust, kuid Markus trumpas selle ikka totaalselt üle rääkides tehingust, mis tegi päevaga võimatuna tunduva -1000%.
Kõik Börsijuttude episoodid leiad ka audio formaadis ja seda Spotify for Podcasters keskkonnast sellelt lingilt. Kuulata saad läbi Spotify, Apple Podcasti, Google Podcasti.
Saadet saad vaadata ka otse Börsijuttude Youtube’i kanalil.
Tere,
Vastan heameelega Markuse küsimusele, mis näiteks mind huvitab ja mida oleks huvitav saatest kuulata. Praegu käib see börsihai mäng ja sealt on selgelt näha, et nö spekuleerija teeb sama raha päevaga, mis ostahoia investor aastaga. Näide Teslaga- praktiliselt kõik eesti väljaanded ja targad rääkisid, kui mõttetu see Tesla on aga reaalselt “lendas” peale tulemuste valdamist ja nii tehakse raha! Nividia pidi ära müüma juba vähemalt aasta tagasi jne 🙂 🙂 . Mind huvitab, et te räägiksite, näiteks kuidas tulemuste avaldamisega raha teha ning kas ka ise nõnda teete ja tulemustele panustate? Võib-olla seletate kuidas ja mida peaks jälgima, et asi õnnestuks! Üleüldiselt, et asjad kiiremini käiks.
Aitäh kommentaari eest, edastan Markusele ka.
Lisan eelmisele jutule, et väidetavalt optsioonid ennustavad tulemuste avaldamise valguses eelnevalt, et kas aktsia on üles või alla liikumas. Isegi liikumise % näeb sealt väidetavalt umbes ära. Ma täpselt ei tea, kuidas seda vaadata, kuid tore oleks sellest midagi kuulda 🙂 . Võibolla saab sama nippi ka muul ajal kasutada.
P/E ajaloolised normaalsused peaks äkki panema üha pikema oodatava eluea konteksti, st keskmisel inimesel on varasemast “pikem plaan”? (kuulasin seda kadunud kümnendi arutelu). Ehk iga inimene “ootab” iga aastaga kauem enne “elama hakkamist” portfelli kontekstis?
Ma kohe ei suuda läbi näha, kuidas see võiks mõjutada. Eriti kui USA rahvastiku näitel on teada, et järgmiste aastate jooksul väga suures koguses baby boomer’eid pensionile jäämas, kes hakkavad aktsiaid müüma. Samas mul on oma mõtted selle ajaloolise P/E osas ja oktoobri kuukokkuvõttes plaanin neid veidi lahata.